متخصص چشم مصنوعی

متخصص چشم مصنوعی - کلینیک ماهان


دکتر متخصص چشم مصنوعی در واقع همان آکولاریست است و این اصطلاحی است که بصورت نادرست در زبان عامه مردم جریان دارد. این مطلب به بیان توضیحاتی در خصوص آکولاریست و وظایف و کارهایی که او انجام می‌دهد می‌پردازد.

کلینیک تخصصی جشم مصنوعی ماهان – آکولاریست

آکولاریست کیست؟

آکولاریست که بصورت عامیانه به آن دکتر متخصص چشم مصنوعی نیز می‌گویند و تحت این عنوان شناخته می‌شود، در واقع کسی است که در زمینه ساخت چشم مصنوعی دارای مهارت و تخصص است. یک آکولاریست ماهر تمامی چالش‌های این حرفه را می‌شناسد. او به بیمار برای داشتن یک زندگی بهتر و همچنین افزایش اعتماد به نفس او کمک خواهد نمود.

در کلینیک تخصصی چشم مصنوعی ماهان مجموعه‌ای از برترین آکولاریست‌ها یا همان دکترهای متخصص چشم مصنوعی آماده ارائه خدمات به بیماران گرامی خواهند بود تا آنها تجربه ای لذت بخش در خصوص پروتز چشم داشته باشند و بدون هیچگونه دغدغه‌ای در جامعه حاضر گردند.

آکولاریست یا همان دکتر متخصص چشم مصنوعی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یک دکتر متخصص چشم مصنوعی باید دارای یک سری از ویژگی‌ها باشد تا بتواند محصولی با کیفیت را در اختیار بیمار قرار دهد. برای مثال یک آکولاریست باید در زمینه ساخت پروتز چشم دوره‌های مختلف را بگذارند و به تجربه کافی در این زمینه دست پیدا کند.

همچنین آکولاریست می‌بایست دارای شناخت کافی از بافت‌ها و عروق چشمی نیز باشد تا به شکل بهتری بتواند تطابق با چشم سالم فرد را ایجاد نماید. ضمنا او حتما باید از ذوق بالای هنری نیز برخوردار باشد و رنگ‌ها را بخوبی بشناسد. این کار به آکولاریست در طراحی و رنگ آمیزی دقیق چشم مصنوعی کمک بسزایی خواهد نمود و باعث طبیعی جلوه کردن بیشتر پروتز می‌گردد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک آکولاریست می‌بایست داشته باشد، بحث توانمندی‌های فنی او و چگونگی مقابله با چالش‌های ساخت پروتز است. آکولاریست حتما باید توانایی رفع ایرادات و عیوبی که در پروتز بوجود می‌آیند را داشته باشد.

وظایف یک آکولاریست و دکتر متخصص چشم مصنوعی ماهر

دکتر متخصص چشم مصنوعی دارای وظایفی است که می‌بایست به دقت در انجام آنها اهتمام ورزد. یک آکولاریست حتما باید ارزیابی دقیقی از میزان آسیبی که به چشم وارد شده است به عمل آورد. همچنین قالب‌گیری، اندازه‌گیری و و سفارشی‌ سازی و هماهنگی و تطابق پروتز چشم و چشم سالم از دیگر وظایف آکولاریست است.

قالب گیری چشم مصنوعی

مسئله آموزش بیمار برای استفاده صحیح از پروتز چشم، از دیگر مواردی است که بعنوان وظیفه آکولاریست تلقی می‌گردد. همچنین دکتر متخصص چشم مصنوعی می‌بایست نظارت و پشتیبانی مداوم از محصول تولیدی را ارائه دهند تا بیمار با خیالی راحت و آسوده از آن استفاده نماید.

قابل ذکر است که اگر یک آکولاریست به نحو احسن وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام دهد و محصولی با کیفیت را در اختیار بیمار بگذارد، این موضوع باعث حضور بدون دغدغه یک فرد در جامعه می‌گردد. بطوریکه با رعایت برخی نکات دیگران متوجه استفاده او از پروتز چشم نمی‌شوند. از اینرو آکولاریست مهمترین نقش را در ساخت و ارائه یک پروتز چشم بر عهده دارد.

نتیجه گیری

دکتر متخصص چشم مصنوعی اصطلاحی است که بصورت عامیانه و نادرست به آکولاریست ها اطلاق می‌گردد. آکولاریست‌ها نقش مهمی در ارائه یک چشم مصنوعی با کیفیت بر عهده دارند و و می‌بایست وظایف خود را با دقت بسیار زیادی انجام دهند. اگر تمامی ملزومات ساخت پروتز به درستی انجام شوند آنگاه بیمار بدون هیچ نگرانی در مورد اینکه دیگران متوجه استفاده او از چشم مصنوعی شوند می‌تواند در جامعه حضور پیدا کند.

کلینیک چشم مصنوعی ماهان بعنوان اولین مرکز علمی ساخت چشم مصنوعی در کشور در کنار استفاده از دانش روز دنیا از حرفه‌ای‌ترین و ماهرترین افراد در زمینه ساخت پروتز چشم مصنوعی بهره می‌‌‌برد. شما عزیزان برای استعلام قیمت پروتز چشم در تهران و مشاوره می‌توانید به آدرس مجموعه که در بخش تماس با ما قرار دارد مراجعه نمایید یا برای ارتباط مستقیم با مشاوران ما با شماره های 02166889076 و 09128357509 تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *