کاشت مژه مصنوعی

کاشت مژه مصنوعی - کلینیک ماهان


کاشت مژه مصنوعی یکی از کارهای زیبایی بسیار متداول محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد. اما باید گفت که با وجود تاثیر این کار بر زیبایی فرد، کاشت مژه دارای عوارض و خطراتی نیز می‌باشد. در این مطلب توضیحاتی در خصوص این موضوع و عوارض و مشکلاتی که ممکن است در ادامه بوجود بیاید ارائه می‌گردد.

کلینیک چشم مصنوعی ماهان – التهاب پس از کاشت مژه مصنوعی

روش‌های کاشت مژه مصنوعی

کاشت مژه یکی از روش‌های زیبایی است که در کلینیک و همچنین سالن‌های آرایش انجام می‌گیرد. باید توجه داشت که دو نوع کاشت مژه موقت و دائم وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

روش موقت یا اکستنشن مژه به این صورت است که مژه‌های مصنوعی با یک چسب مخصوص و بصورت جداگانه روی مژه‌های طبیعی شخص قرار می‌گیرند و عملا بافت مژه را پر پشت‌تر می‌سازد. باید توجه داشت که جنس مژه‌های مصنوعی می‌تواند از مواد طبیعی و یا الیاف پلاستیکی باشد. اما در روش دوم که شباهت بسیار زیادی به کاشت مو در ناحیه سر دارد، از موی شخص برای این منظور استفاده می‌شود. در ادامه توضیحاتی در خصوص عوارض کاشت مژه دائم و موقت ارائه می‌گردد.

عوارض کاشت مژه مصنوعی

همانطور که گفته شد، کاشت مژه در کنار زیبایی که برای شخص در پی دارد دارای عوارضی نیز می‌باشد. برخی از عوارض کاشت مژه عبارتند از:

حساسیت به جنس مژه مصنوعی

گاهی اوقات برخی از افراد به الیاف پلاستیکی مژه مصنوعی حساسیت پیدا می‌کنند و چشم آنها دچار سوزش، خارش و … می‌گردد. این افراد درصورت مواجهه با این شرایط سریعا باید به پزشک معالج مراجعه نمایند.

عفونت ناحیه پلک و چشم

آلودگی مژه‌ها باعث عفونت در ناحیه چشم شخص می‌گردد. از اینرو در هنگام چسباندن مژه‌ها باید نهایت دقت را به عمل آورد تا آلودگی از این طریق انتقال پیدا نکند. همچنین موارد دیگری همچون ذرات گرد و غبار و … نیز ممکن است منجر به ایجاد عفونت‌های چشمی گردد.

حساسیت به چسب مژه

چسب مژه بعنوان یکی دیگر از عوارض کاشت مژه شناخته می‌شود. بدلیل ساخت این چسب‌ها از مواد شیمیایی، بسیاری از افراد با مشکلات و حساسیت‌های پوستی روبرو خواهند شد. این افراد در اکثر مواقع از سوزش، خارش، درد، التهاب، قرمزی چشم و … شکایت می‌کنند.

گل مژه

گاهی اوقات، استفاده از مژه مصنوعی و چسب مژه منجر به انسداد غدد چربی موجود در این ناحیه از چشم می‌گردد. در صورتیکه این اتفاق رخ دهد زائده‌ای جوش مانند به نام گل مژه در لبه پلک بوجود می آید که دارای ترشحاتی است و منجر به سوزش و خارش در این ناحیه می‌شود.

گلینیک پروتز چشم ماهان – گل مژه ناشی از کاشت مژه مصنوعی

کاشت مژه و افتادگی پلک

در صورت استفاده شخص از مژه‌های آهنربایی، ممکن است افتادگی پلک نیز بوجود آید. از اینرو افتادگی پلک را نیز می‌توان بعنوان یکی از عوارض کاشت مژه مصنوعی در نظر گرفت.

ریزش مژه

آیا کاشت مژه باعث ریزش مژه می‌شود؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که جواب مثبت است و یکی دیگر از مواردی که می‌توان آنرا بعنوان عوارض کاشت مژه مصنوعی در نظر داشت ریزش مژه‌هاست. زیرا در اثر این کار، مژه‌ها به شدت ضعیف می‌شوند و ممکن است ریزش داشته باشند. باید توجه داشت که مواردی مانند مالش ندادن و همچنین نکشیدن مژه‌ها می‌تواند از ریزش آن جلوگیری نماید.

خشکی چشم

در برخی موارد این امکان وجود دارد که بر اثر استفاده از مژه مصنوعی، شخص با خشکی چشم مواجه گردد. این مشکل از آنجایی بوجود می‌آید که شخص تا 24 ساعت باید از تماس چشم با مواد مرطوب جلوگیری کند. از اینرو بدلیل کاهش رطوبت چشم، شخص ممکن است با معضل خشکی چشم مواجه شود.

نتیجه گیری

کاشت مژه مصنوعی بعنوان یکی ازکارهای زیبایی شناخته می‌شود که به دو صورت دائم و موقت انجام می‌گردد. اما باید توجه داشت که این کار عوارضی هم دارد که باعث آزار افراد خواهد شد. لذا باید انجام آن در مکان‌های معتبر و دارای مجوز صورت پذیرد. همچنین افرادی که کاشت مژه مصنوعی را انجام می‌دهند حتما باید مراقبت های بهداشتی را بصورت کامل رعایت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *